Lotus Güzellik


GREEN PEEL NEDİR?

GREEN PEEL klinik olarak geliştirilmiş, dünya çapında denenmiş, bitkisel bazlı bir cilt yenileme metodudur. Hiçbir kimyasal madde ve sentetik aşındırıcı içermeyen GREEN PEEL, uygulanan alanda kan dolaşımını hızlandırır ve üst deride mikrogranüllerin etkisiyle soyucu bir etki yapar.

 

Bu etkiyi yaratan karışım, 22 çeşit bitkinin kurutulup ince pudra şekline getirilmiş yaprakları, filizleri, çiçekleri ve köklerinden oluşur. Bu bitkiler, atkuyruğu, altıncık, papatya, sinirotu, hercai, menekşe, sarı sabır, ıhlamur, meyan kökü, ökse otu ve yosun olarak sıralanabilir. Ayrıca yüksek etkili doğal maddeler (buğday tohumu özü ve yağı, ipek proteinleri, maya), vitaminler (A, E, C, BI, B6, F), elementler (silisyum, v.b.) ve çeşitli mineraller de (kalsiyum ve magnezyum) içermektedir. 

Göze kaçtığı takdirde bile yanmaya sebep olmaz. Bu karışım, özel olarak hazırlanmış konsantre bir losyonla karıştırılarak kullanıma hazırlanır ve green peel eğitimi almış, diplomalı uzmanlar tarafından özel bir masajla uygulanır.

 

5 gün sonunda soyulan üst derinin altından taptaze, bebek gibi bir cilt çıkar.

 

Bahsedilen bu 5 günlük soyulma sürecinde, bir yandan da, cilt altında kan dolaşımını düzenlenir, beslenme bu yolla artar, aynı zamanda toksinler ve diğer birikimler ciltten uzaklaşır, cilde daha çok oksijen ulaşır. Üst derideki keratin tabaka çözülür, ölü hücreler uzaklaşır. Bazal tabakada yeni hücre oluşumu uyarılır. Cilt yapısında, renginde ve kalitesinde iyileşme sağlanır. Cilt daha gergin bir hal alarak ince çizgilenmeler yok olurken kırışıklıklarda da gözle görülür bir azalma olur. Akneli ve pürüzlü ciltlerde, yağ salgısı azalır. Kapalı komedonlar açılarak açık komedona dönüşür. Rahat sekresyon sonucu yeni komedon oluşması önlenir.

 

GREEN PEEL  HANGİ DURUMLARDA UYGULANIR? 

Kırışıklıklarda, erken kırışmaya meyilli ciltler ve sarkmış yüz hatlarında,

Sivilce, kaza, yanık sonucu oluşan izlerin yok edilmesinde,

Problemli, sivilceye ve siyah nokta oluşumuna meyilli ciltlerde,

Yağlı, kan dolaşımı kötü, soluk, geniş gözenekli ciltlerde,

Güneşten hasar görmüş ciltlerde, 

Cilt kuruluğunun giderilmesinde,

Ellerdeki yaşlılık belirtilerinde (gevşeme, kırışıklık, yaşlılık lekeleri gibi),

Selülit ve çatlaklarda, 

Sarkmış ve gevşemiş karın derisi, üst kol içi ve üst bacak içlerinde,

Ciltte renk değişikliklerinin homojen hale getirilmesinde, 

Genel olarak cildin gençleşmesi, canlanması ve yenilenmesinde.

UYGULAMA ÖRNEKLERİ

 

 

 

Sonuç olarak, uygulanmasında bir yaş sınırı olmayan bu sistem, 17 yaşında genç bir kişinin cildine sivilce izlerinin giderilmesi için uygulanabilirken, 70 yaşında yaşlı bir kişinin cildine kırışıklık yada lekelerinin giderilmesi için de uygulanabilir. İçinde kimyasal ve sentetik madde bulunmadığı için, bazı peeling türlerinde ortaya çıkan lekelenmeler bu peeling yönteminde hemen hemen hiç oluşmaz. Orta derinlikte bir soyulma oluşturan bu peeling, diğer orta peeling türlerine göre daha çabuk iyileşerek, uygulanan kişilerin iş ve zaman kaybına neden olmaz. Problemsiz ciltlere 5-6 ay aralarla yada sadece senede 1 kez uygulamak yeterlidir. Problemli ciltlere ise 1 ay aralarla 3-4 kez tekrarlanabilen bu yöntem, laser, botox, dolgu maddeleri gibi işlemlerle de kombine de edilebilmektedir. 

 

Green peel uygulaması yapmadan önce, hasta seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Örneğin, dermatolojide herpes, impetigo, egzama, psoriasiz olarak adlandırılan enfeksiyonlu hastalıklar sırasında, çok hassas ve ince ciltlerde, gebelik ve emzirme döneminde, oral kortizon kullanımı sırasında, birden çok maddeye karşı alerjisi olanlarda, hangi tip olursa olsun deride yeni başlayan şüpheli oluşumlarda kesinlikle uygulanmaması gerekir. Bu konudaki tanıları, ancak bir deri hastalıkları uzmanı teşhis edebildiğinden, en başta da belirtildiği gibi mutlaka bir dermatolog kontrolu altında yapılması gerekir. 

 

Cildimiz, psikolojik ve çevresel etkenlerden oluşabilecek sorunlara en yatkın olan organımızdır. Günümüz insanının kozmetik anlamda kendine bakma ihtiyacı, modern ve sağlıklı yaşamın bir gereği haline gelmiş ve dermatokozmetolojik  uygulamalar her geçen gün artış göstermiştir.  Uygulamalar, geleneksel metotlardan yüksek teknolojinin kullanımına uzanan geniş bir yelpaze oluşturmaktadır. Yelpazenin önemli bir kısmını oluşturan peelingler arasında GREEN PEEL de, ilk kez Almanya’da Christene Schrammek tarafından uygulanmıştır.  40 yılı aşkın süredir de geliştirilerek başta Almanya, Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Japonya, Kore olmak üzere 40’ın üzerinde ülkede ve son yıllarda da ülkemizde kullanılmaktadır.  Doğanın yardımını almış bu bitkisel yöntemle, genç cildiniz geri kazanabilir ve ileri yaşlara kadar koruyabilirsiniz. 

kampanyalar >>>