Lotus Güzellik


RADYOFREKANS İLE CİLT YENİLEME 

Yaşlanma süreciyle birlikte kollajen liflerin sayısı azalır, yapısı bozulur ve cilt sarkmaya, kırışmaya başlar. Radyofrekans uygulaması, radyo dalgaları kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir.

Etki Mekanizması

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Yani aslında cilde ısı veren bir uygulama gibi algılansa da, cihaz cilde ısı değil, radyo dalgaları ile elektromanyetik bir enerji gönderir,  bu enerji de cildi alttan ısıtır. Böylece, sinirlere ve kan damarlarına zarar vermeden kolajenin üretildiği derin cilt altı ve yağ dokusuna etki eder, kontrollü bir hasar oluşturarak dokunun kendini onarması ve yenilenmesi sağlar. Isınan kollajen liflerinin boyu kısalır ve buna bağlı dokular sıkılaşır. Isının etkisi ile kollajen üreten fibroblast hücreleri uyarılarak taze kollajen üretimi yapılır. Radyofrekans Uygulaması ile hücre metabolizması hızlanır ve bölgedeki kan dolaşımı artar. Bunun sonucu olarak, dokulara daha fazla oksijen, ihtiyaç duyulan besinler ve diğer destek mineraller çok daha kolay iletilir.  Vücutta sıkılığı sağlayan bağ dokusu hücreleri olan fibroblastların aktivitesinin artması ile de deride gerginlik ve sıkılık sağlar.

 

Hangi bölgelere uygulanır?

Radyofrekans yöntemi, tüm yüz bölgesindeki ince kırışıklık ve çizgilerde, yanak bölgesindeki yüz sarkmalarında, gıdı bölgesindeki sarkmanın iyileştirilmesinde, boyundaki yatay bantların giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir. Uygulama öncesi cilde uygun serumlar uygulanarak, başarı maksimum seviyeye çıkarılır. 

 

Seanslar?

Radyofrekans seansları ortalama olarak 20 dakika sürer. Toplam tedavi, hastanın durumuna göre 6-10 seans aralığındadır. Etkileri işlemden hemen sonra görülmeye başlamakla birlikte, asıl sonuçlar 2 ay sonra gözlenmektedir.

 

Acı- ağrı veya yan etkisi var mıdır?

Radyo frekans cerrahi bir uygulama değildir ve kesik yada ameliyat izi oluşturmaz. Uygulama sırasında ağrı-acı hissi oluşmazken, uygulamadan hemen sonra hasta günlük yaşam aktivitelerine devam edebilir. Hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulamadan hemen sonra ciltte çok hafif bir kızarıklık oluşsa da yaklaşık 10 dakikalık bir süre içinde kaybolur.

 

Kimlere uygulanmaz?

Kanser, parkinson, ms, epilepsi hastalarına, hamile ve emziren bayanlara, kalp pili yada vücudunda metal protez bulunanlara işlem uygulanamaz.

Bu konuda eğitimli kişiler tarafından uygulanan bu yöntem, yan etkisi olmayışı ve sadece uyarı yöntemiyle tamamen doğal iyileştirme mekanizmasını harekete geçirmesi açısından son zamanların gözde anti aging uygulamaların başında geliyor.

kampanyalar >>>